DPD120080-Z6N
Mfr.Part #
DPD120080-Z6N
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Size / Dimension :
3.72Lx2.32W x 1.81 H 94.5mmx59.0mmx46.0mm
Voltage - Output :
12V
Power (Watts) :
9.6W
Max Output Current :
800mA
Voltage - Input :
120VAC
Height :
45.974mm
Max Power Dissipation :
10W
Cord Length :
72 1.83m
Polarization :
Negative Center
Output Current :
800mA
Output Power :
9W
Polarity :
Negative
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm