DPD120080-P9N
Mfr.Part #
DPD120080-P9N
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Max Output Current :
800mA
Polarization :
Negative Center
Polarity :
Negative
Power (Watts) :
9.6W
Voltage - Output :
12V
Height :
45.974mm
Cord Length :
72 1.83m
Max Power Dissipation :
10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Power :
9W
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Output Current :
800mA
Voltage - Input :
120VAC
Size / Dimension :
3.70Lx2.32W x 1.81 H 94.0mmx59.0mmx46.0mm