DPD120080-P6P
Mfr.Part #
DPD120080-P6P
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Connector Type :
PLUG
Voltage - Output :
12V
Input Connector :
NEMA 1-15P
Applications :
ITE (Commercial)
Mount :
Wall
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
3.70Lx2.32W x 1.81 H 94.0mmx59.0mmx46.0mm
Output Power :
9W
Output Current :
800mA
Max Output Current :
800mA
Voltage - Input :
120VAC
Region Utilized :
North America
Polarity :
Positive
Power (Watts) :
9.6W
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarization :
Positive Center
Height :
45.974mm