DPD120080-P6/RP-TC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD120080-P6/RP-TC
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Number of Outputs :
1
Polarity :
Positive
Size / Dimension :
3.72Lx2.32W x 1.81 H 94.5mmx59.0mmx46.0mm
Max Power Dissipation :
10W
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
Output Power :
9W
Cord Length :
72 1.83m
Polarization :
Positive Center
Form :
Wall Mount (Class II)
Lead Free :
Contains Lead
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output :
12V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Current :
800mA
Connector Type :
PLUG
Power (Watts) :
9.6W
Max Output Current :
800mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
45.974mm
Region Utilized :
North America
Mount :
Wall
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Voltage - Input :
120VAC