DPD120080-P6/RN
Mfr.Part #
DPD120080-P6/RN
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Region Utilized :
North America
Mount :
Wall
Max Power Dissipation :
10W
Height :
45.974mm
Voltage - Input :
120VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
9.6W
Connector Type :
PLUG
Output Current :
800mA
Voltage - Output :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Power :
9W
Input Connector :
NEMA 1-15P
Polarization :
Negative Center
Size / Dimension :
3.70Lx2.32W x 1.81 H 94.0mmx59.0mmx46.0mm
Polarity :
Negative
Max Output Current :
800mA
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm