DPD120080-P13/RN
Mfr.Part #
DPD120080-P13/RN
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
120VAC
Form :
Wall Mount (Class II)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Current :
800mA
Region Utilized :
North America
Height :
45.974mm
Output Power :
9W
Connector Type :
PLUG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Wall
Polarization :
Negative Center
Max Output Current :
800mA
Polarity :
Negative
Size / Dimension :
3.70Lx2.32W x 1.81 H 94.0mmx59.0mmx46.0mm
Max Power Dissipation :
10W
Applications :
ITE (Commercial)
Power (Watts) :
9.6W
Input Connector :
NEMA 1-15P
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm