DPD120050-Z5N-TC
Mfr.Part #
DPD120050-Z5N-TC
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Max Output Current :
500mA
Polarization :
Negative Center
Output Current :
500mA
Approval Agency :
cULus
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Wall
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
North America
Output Power :
6W
Polarity :
Negative
Height :
40.894mm
Max Power Dissipation :
6W
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
120VAC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm