DPD120050-Z5N
Mfr.Part #
DPD120050-Z5N
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Category :
Mount :
Wall
Connector Type :
PLUG
Polarity :
Negative
Max Output Current :
500mA
Output Power :
6W
Input Connector :
NEMA 1-15P
Max Power Dissipation :
6W
Voltage - Input :
120VAC
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Output Current :
500mA
Height :
40.894mm