DPD120030-P9/RP-TC
Mfr.Part #
DPD120030-P9/RP-TC
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Voltage - Output :
12V
Polarity :
Positive
Output Current :
300mA
Max Power Dissipation :
4W
Height :
40.894mm
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Voltage - Input :
120VAC
Output Power :
3.6W
Polarization :
Positive Center
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
North America
Cord Length :
72 1.83m
Input Connector :
NEMA 1-15P
Max Output Current :
300mA
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm