DPD120030-P12/RN
Mfr.Part #
DPD120030-P12/RN
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 3.6W
Polarity :
Negative
Height :
40.894mm
Output Power :
3.6W
Voltage - Output :
12V
Max Output Current :
300mA
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
Polarization :
Negative Center
Voltage - Input :
120VAC
Output Current :
300mA
Max Power Dissipation :
4W