DPD120020-P6/RN-SZ
Mfr.Part #
DPD120020-P6/RN-SZ
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 2.4W
Polarization :
Negative Center
Max Output Current :
200mA
Voltage - Input :
120VAC
Output Power :
2W
Power (Watts) :
2.4W
Height :
37.084mm
Max Power Dissipation :
2W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Published :
Output Current :
200mA
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
2.15Lx1.67W x 1.46 H 54.6mmx42.5mmx37.0mm