DPD120005-P9P-SZ
Mfr.Part #
DPD120005-P9P-SZ
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW
Max Output Current :
50mA
Output Power :
500mW
Max Power Dissipation :
600mW
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
2.15Lx1.67W x 1.46 H 54.6mmx42.5mmx37.0mm
Mount :
Wall
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Height :
37.084mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Connector Type :
PLUG
Cord Length :
72 1.83m
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
120VAC
Power (Watts) :
600mW
Polarity :
Positive
Input Type :
Fixed Blade
Published :
Output Current :
50mA