DMJ65H430SCTI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DMJ65H430SCTI
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet
Download
Description
MOSFET BVDSS: 501V~650V ITO-220A
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
430mOhm @ 5A, 10V
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
5V @ 250μA
Drain to Source Voltage (Vdss) :
650 V
Series :
Product Status :
Obsolete
Mounting Type :
Through Hole
FET Feature :
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
14A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V