DI030N03D1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DI030N03D1
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Description
MOSFET N-CH 30V 30A TO252-3 DPAK
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Maximum Power Dissipation (mW) :
EU RoHS :
Compliant with Exemption
Supplier Temperature Grade :
COMMERCIAL
Package Width :
6
Channel Mode :
Enhancement
Mounting :
Surface Mount
Package Length :
6.6
Channel Type :
N
PPAP :
No
Typical Gate Charge @ 10V (nC) :
17.5
Typical Turn-On Delay Time (ns) :
12
Maximum Gate Source Leakage Current (nA) :
Maximum Operating Temperature (°C) :
175
Tab :
Tab
Maximum Gate Source Voltage (V) :
±20
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Maximum Gate Threshold Voltage (V) :
2.2
Package Height :
2.3
Category :
Power MOSFET
Typical Turn-Off Delay Time (ns) :
19
Typical Rise Time (ns) :
5
Pin Count :
3
Typical Fall Time (ns) :
6
Packaging :
Tape and Reel
ECCN (US) :
EAR99
Supplier Package :
DPAK
SVHC :
yes
PCB changed :
2
Number of Elements per Chip :
1
Maximum Drain Source Voltage (V) :
30
HTS :
Configuration :
Single
Typical Gate Charge @ Vgs (nC) :
17.5@10V
Maximum Continuous Drain Current (A) :
30
Maximum IDSS (uA) :
1
Automotive :
No
Typical Input Capacitance @ Vds (pF) :
940@15V