DF9A-17P-1V(69)
Mfr.Part #
DF9A-17P-1V(69)
Description
CONN HDR 17POS SMD GOLD
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Contact Gender :
Male
Contact Finish :
Gold
Published :
Stack Height (Mating) :
4.3mm
UL Flammability Code :
94V-0
POLARIZED
ECCN Code :
EAR99
IEC Conformance :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Feature :
Board Guide
Number of Positions :
17
Connector Type :
Header, Center Strip Contacts
yes
HTS Code :
Pitch :
0.039 1.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
Contact Material :
Copper
Total Number of Contacts :
17
Height Above Board :
0.130 3.30mm
Datasheets
DF9A-17P-1V(69)
Header, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 17 Positions DF9 Gold SMD/SMT Copper