DF9A-15P-1V(69)
Mfr.Part #
DF9A-15P-1V(69)
Description
CONN HDR 15POS SMD GOLD
UL Flammability Code :
94V-0
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Additional Feature :
POLARIZED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Board Guide
Contact Gender :
Male
Published :
Mixed Contacts :
No
Filter Feature :
No
DIN Conformance :
Option :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Above Board :
0.130 3.30mm
MIL Conformance :
Connector Type :
Header, Center Strip Contacts
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
Contact Finish :
Gold
Termination :
SMD/SMT
Total Number of Contacts :
15
Number of Positions :
15
Pitch :
0.039 1.00mm
Pbfree Code :
yes
Stack Height (Mating) :
4.3mm
IEC Conformance :
Datasheets
DF9A-15P-1V(69)
Header, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 15 Positions DF9 Gold SMD/SMT Copper