DF71243N50FPV#Z1
Mfr.Part #
DF71243N50FPV#Z1
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
48-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Connectivity :
SCI
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Peripherals :
POR, PWM, WDT
RAM Size :
8K x 8
Series :
SuperH® SH Tiny
Program Memory Type :
Flash
Number of I/O :
23
Core Size :
32-Bit
Frequency :
50MHz
Operating Temperature :
-20°C~85°C TA