DF62P-13EP-2.2C(10)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF62P-13EP-2.2C(10)
Manufacturer
Hirose
Description
CONN PLUG HSG 13POS 2.20MM
Stock
234
In Stock :
234
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Number of Positions :
13
Fastening Type :
Latch Holder
Housing Material :
PBT
Width :
15.7mm
Mount :
Panel
Orientation :
Straight
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Gender :
Male
Note :
Contacts Not Included
Pbfree Code :
yes
Depth :
11.3mm
Length :
16.05mm
Packaging :
Bulk
Series :
DF62
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Type :
Panel Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Color :
White
Contact Termination :
Crimp
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
0.087 2.20mm
Contact Type :
Male Pin
Connector Type :
PLUG
Number of Rows :
4
Hirose DF62P-13EP-2.2C(10)
4 Rows Plug Bulk White 13 Positions Panel Mount Male Pin Crimp DF62 PBT