DF62-2S-2.2C
Mfr.Part #
DF62-2S-2.2C
Description
CONN SOCKET HSG 2POS 2.20MM
Mount :
Free Hanging
RoHS Compliant
Housing Material :
PBT
Number of Rows :
1
Termination :
Color :
White
Row Spacing :
2.2 mm
Series :
DF62
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Gender :
FEMALE
Number of Positions :
2
Pitch :
0.087 2.20mm
Fastening Type :
Latch Lock
Datasheets
DF62-2S-2.2C
Hirose DF62-2S-2.2C
1 Rows Socket Bulk White 2 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DF62 PBT