DF51K-30DP-2DSA(805)
Mfr.Part #
DF51K-30DP-2DSA(805)
Description
CONN HDR 2MM DUAL GLD PCB 30POS
Stock
174
In Stock :
174
Row Spacing - Mating :
0.079 (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating :
3.94μin 0.100μm
Contact Finish Thickness - Post :
3.94μin 0.100μm
Contact Finish - Mating :
Gold
Pitch - Mating :
0.079 2.00mm
Number of Positions :
30
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Contact Length - Post :
0.118 3.00mm
Insulation Height :
0.331 8.40mm
10 Weeks
Hirose DF51K-30DP-2DSA(805)
SignalBee™ DF51K Series 2-Row Header Solder Brass Bulk Through Hole Gold Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled 30-Position Board to Cable/Wire 0.331 8.40mm Height