DEA162450BT-2181D1
Mfr.Part #
DEA162450BT-2181D1
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Stock
588
In Stock :
588
RF Filters
Height :
609.6μm
Impedance :
50Ohm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
3
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Published :
2001
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
1608
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency :
2.45GHz Center
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Insertion Loss (dB) :
1.78 dB
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C