DEA102500LT-6316A2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEA102500LT-6316A2
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
MULTILAYER LPF FOR 2400-2500MHZ
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RF Filters
Package / Case :
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Subcategory :
Filters
RoHS :
Details
TDK
Series :
DEA
Impedance :
50 Ohms
Packaging :
MouseReel
Type :
Multilayer Low Pass Filter
Package :
Digi-Reel?
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Mounting :
SMD/SMT
Insertion Loss :
0.75dB
Brand :
TDK
Ripple :
Frequency Range :
2.4 GHz to 2.5 GHz
Filter Type :
Low Pass
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Category :
Signal Conditioning
Height (Max) :
0.020" (0.50mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Signal Conditioning
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
2.45GHz Center
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Bandwidth :
100MHz
Product :
Low Pass Filters
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA102500LT-6316A2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0402 (1005 Metric), 4 PC Pad, Type:Multilayer Low Pass Filter, Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:100MHz, DEA102500LT-6316A2 pinout, DEA102500LT-6316A2 datasheet PDF, DEA102500LT-6316A2 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA102500LT-6316A2 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.