DEA142450BT-3024A1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEA142450BT-3024A1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
5-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 5SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RF Filters
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.055Lx0.043W 1.40mmx1.10mm
Bandwidth :
100MHz
Series :
DEA
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
5-SMD, No Lead
Insertion Loss :
1.1dB
Mounting Type :
Surface Mount
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Height (Max) :
0.024 0.60mm
Frequency :
2.45GHz
Filter Type :
Band Pass
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA142450BT-3024A1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:100MHz, Package / Case:5-SMD, No Lead, Mounting Type:Surface Mount, DEA142450BT-3024A1 pinout, DEA142450BT-3024A1 datasheet PDF, DEA142450BT-3024A1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA142450BT-3024A1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.