DEA162450BT-2139A1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEA162450BT-2139A1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RF Filters
Series :
DEA
Filter Type :
Band Pass
Number of Pins :
3
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Insertion Loss :
3dB
Height (Max) :
0.020 0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
2.45GHz Center
Mounting Type :
Surface Mount
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Termination :
SMD/SMT
Bandwidth :
100MHz
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-2139A1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:3, Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:100MHz, Package / Case:0603 (1608 Metric), 3 PC Pad, DEA162450BT-2139A1 pinout, DEA162450BT-2139A1 datasheet PDF, DEA162450BT-2139A1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-2139A1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.