DEA162450BT-2092A1-H
Mfr.Part #
DEA162450BT-2092A1-H
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
RF Filters
Number of Pins :
3
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
609.6μm
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Filter Type :
Band Pass
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Frequency :
2.45GHz Center
Insertion Loss :
2.74dB
Factory Lead Time :
49 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Series :
DEA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Impedance :
50Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Mount :
Surface Mount
Published :
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Cut Tape (CT)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Insertion Loss (dB) :
3.5 dB
Width :
0.8mm
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-40°C