DEA162450BT-1298A1
Mfr.Part #
DEA162450BT-1298A1
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Stock
23
In Stock :
23
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.027W 1.60mmx0.70mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
2017
Height (Max) :
0.035 0.90mm
Bandwidth :
100MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
DEA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
2.45GHz Center
Insertion Loss :
1.3dB
Filter Type :
Band Pass
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-1298A1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Bandwidth:100MHz, Mounting Type:Surface Mount, DEA162450BT-1298A1 pinout, DEA162450BT-1298A1 datasheet PDF, DEA162450BT-1298A1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-1298A1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.