DEA162450BT-1288B1
Mfr.Part #
DEA162450BT-1288B1
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
RF Filters
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insertion Loss (dB) :
1.3 dB
Min Operating Temperature :
-40°C
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Number of Pins :
3
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Height :
711.2μm
Factory Lead Time :
56 Weeks
Mount :
Surface Mount
Impedance :
50Ohm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Published :
Frequency :
2.45GHz Center