DEA162450BT-1288A2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEA162450BT-1288A2
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
MULTILAYER BPF FOR 2400-2500MHZ
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RF Filters
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
Signal Conditioning
Product Status :
Active
Bandwidth :
100MHz
Height (Max) :
0.028" (0.70mm)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series :
DEA
Brand :
TDK
Filter Type :
Band Pass
Insertion Loss :
1.7dB
Subcategory :
Filters
Ripple :
Package :
Digi-Reel?
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Product :
Band Pass Filters
Product Category :
Signal Conditioning
Frequency :
2.45GHz Center
TDK
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-1288A2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:100MHz, Package / Case:0603 (1608 Metric), 3 PC Pad, DEA162450BT-1288A2 pinout, DEA162450BT-1288A2 datasheet PDF, DEA162450BT-1288A2 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-1288A2 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.