DEA162450BT-1262B1
Mfr.Part #
DEA162450BT-1262B1
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Number of Pins :
4
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Ripple :
0.3dB
Band Pass
Case Code (Imperial) :
Attenuation@Freq-Max :
21 dB
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency :
2.45GHz Center
Max Operating Temperature :
85°C
Series :
DEA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Impedance :
50Ohm
Attenuation@Freq-Min :
11 dB
Length :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Height :
711.2μm
Insertion Loss (dB) :
1.5 dB
VSWR :
2.1
Mount :
Surface Mount
Bandwidth :
100MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-1262B1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:4, Bandwidth:100MHz, Package / Case:0603 (1608 Metric), 4 PC Pad, DEA162450BT-1262B1 pinout, DEA162450BT-1262B1 datasheet PDF, DEA162450BT-1262B1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-1262B1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.