DEA162450BT-1247B1
Mfr.Part #
DEA162450BT-1247B1
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
RF Filters
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Impedance :
50Ohm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Length :
1.6mm
Pbfree Code :
yes
Physical Dimension :
L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Insertion Loss (dB) :
2 dB
Filter Type :
Band Pass
Series :
DEA
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Bandwidth :
100MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Case Code (Metric) :
Height :
609.6μm
Frequency :
2.45GHz Center
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-1247B1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), 4 PC Pad, Bandwidth:100MHz, Mounting Type:Surface Mount, DEA162450BT-1247B1 pinout, DEA162450BT-1247B1 datasheet PDF, DEA162450BT-1247B1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-1247B1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.