DE37120D0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DE37120D0L
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SOT-723
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 9VWM SSSMINI3-F2-B
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Width :
800μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Current :
5mA
Number of Terminations :
3
Number of Elements :
2
Diode Element Material :
SILICON
Pin Count :
3
Base Part Number :
DE37120
Zener Voltage :
12V
Length :
1.2mm
Reverse Standoff Voltage :
9V
Published :
Reference Voltage :
12V
Power Line Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Max Reverse Leakage Current :
50nA
Voltage - Breakdown (Min) :
11.4V
Max Power Dissipation :
150mW
Unidirectional Channels :
2
Number of Pins :
Height :
470μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Element Configuration :
Common Anode
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Tol-Max :
5%
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA