DE2F3KY103MA3BM02F
Mfr.Part #
DE2F3KY103MA3BM02F
Description
CAP CER 10000PF 250VAC RADIAL
Temperature Coefficient :
F
Length :
14mm
Temperature Characteristics Code :
F
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.669 17.00mm
Width :
5mm
Multilayer :
yes
Lead Pitch :
7.493mm
Capacitance :
10000pF
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.551Dia 14.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Ratings :
X1, Y2
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 months ago)
Radial, Disc
Lead/Base Style :
Formed Leads
Terminal Pitch :
7.5mm
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
250VAC
Murata Electronics DE2F3KY103MA3BM02F
KY 10000pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% F 0.551Dia 14.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc