DE2B3SA681KN3AX02F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DE2B3SA681KN3AX02F
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 300V RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Applications :
Safety
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Voltage - Rated :
300VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Series :
DE2
Temperature Coefficient :
B
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Ratings :
X1, Y2
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
680pF
Murata Electronics DE2B3SA681KN3AX02F
DE2 680pF 300VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc