DE2B3SA471KN3AT02F
Mfr.Part #
DE2B3SA471KN3AT02F
Description
CAP CER 470PF 250V RADIAL
Series :
DE2
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250VAC
Factory Lead Time :
10 Weeks
Murata Electronics DE2B3SA471KN3AT02F
DE2 470pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc