DE2B3KY221KB2BM01F
Mfr.Part #
DE2B3KY221KB2BM01F
Description
CAP CER 220PF 250VAC RADIAL
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Capacitance :
220pF
Lead Pitch :
5.0038mm
Length :
7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
yes
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Series :
KY
Terminal Pitch :
5mm
Lead/Base Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Bulk
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 5 months ago)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Width :
5mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated :
250VAC
Dielectric Material :
Formed Leads
Murata Electronics DE2B3KY221KB2BM01F
KY 220pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DE2B3KY221KB2BM01F Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm.(URac) of the component is always 250V.This coefficient equals B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DE2B3KY221KB2BM01F Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
has rated (AC) voltage of 250V