DDMAM78PK87F0
Mfr.Part #
DDMAM78PK87F0
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 78POS
Stock
4
In Stock :
4
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Number of Rows :
Gender :
Male
Features :
Grounding Indents
Dielectric Material :
Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Mating Cycles :
Number of Positions :
78
Contact Type :
Signal
RoHS :
Non-Compliant
Packaging :
Bulk
Published :
2015
Base Product Number :
DDMA
Note :
Contacts Not Included
Mounting Type :
Panel Mount
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Feature :
Grounding Indents
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Shell Size, Connector Layout :
5 DD D High Density
Ingress Protection :
Series :
24308-Style, D*MAM
Color :
Black
Shell Finish Thickness :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Connector Style :
D-Sub, High Density
Datasheets
DDMAM78PK87F0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS