DBF50180WV10238BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DBF50180WV10238BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial - Threaded Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 30KV AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Feed Through Capacitors
Mounting Type :
Bolt Mount
Thread Size :
M10
Current :
87A
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Axial - Threaded Terminals
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
1000pF
Length :
180.0098mm
Series :
DBF
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mount :
Bolt
Size / Dimension :
3.780Diax7.087L 96.01mmx180.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
30000V 30kV