DB030100BP10236BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DB030100BP10236BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial - Threaded Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 8KV AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Feed Through Capacitors
Mount :
Bolt
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
1.770Diax3.937L 44.96mmx100.00mm
Max Operating Temperature :
100°C
Thread Size :
M6
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mounting Type :
Bolt Mount
Package / Case :
Axial - Threaded Terminals
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
99.9998mm
Capacitance :
1000pF
Current :
30A
Voltage - Rated :
8000V 8kV