DB030088BH10236BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DB030088BH10236BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial - Threaded Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 10KV AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Feed Through Capacitors
Current :
30A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Thread Size :
M6
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Axial - Threaded Terminals
Length :
88.011mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Mounting Type :
Bolt Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
DB
Voltage - Rated :
10000V 10kV
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
1000pF
Mount :
Bolt
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
1.770Diax3.465L 44.96mmx88.00mm