D75A-010.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D75A-010.0M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Stock
917
In Stock :
917
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
TCXO
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Packaging :
Cut Tape (CT)
Frequency Stability :
±280ppb
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Height :
2.0066mm
Output :
LVCMOS
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
10MHz
Series :
D75A
Max Supply Current :
6mA