D332M20Z5UH65L2R
Mfr.Part #
D332M20Z5UH65L2R
Description
CAP CER 3300PF 100V Z5U RADIAL
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
Y5P
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
3300pF
Min Operating Temperature :
-30°C
Datasheets
D332M20Z5UH65L2R
Vishay D332M20Z5UH65L2R
D 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc