D332M20Z5UF63J5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D332M20Z5UF63J5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V Z5U RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Package / Case :
Radial, Disc
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Series :
D
Size Code :
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Width :
4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Lead/Base Style :
Kinked
Terminal Pitch :
5mm
Height :
5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
No
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3300pF
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
Z5U
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Length :
5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
Radial
Dielectric Material :
Ceramic
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
D332M20Z5UF63J5R
Vishay D332M20Z5UF63J5R
D 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc