D1MPAC2512QR005FA-T4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D1MPAC2512QR005FA-T4
Manufacturer
Thin Film Technology Corp.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2512 50PPM 0.005 OHM 1.0% 3.
Manufacturer :
Thin Film Technology Corp.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Product Status :
Active
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package :
Resistance :
5 MOhms
Failure Rate :
Ratings :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Composition :
Metal Element
Thin Film Technology Corp. D1MPAC2512QR005FA-T4
Metal Element, 5 mOhms, 3W, ±1%, -55°C ~ 170°C