D1MPAB2512QR022FA-T4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D1MPAB2512QR022FA-T4
Manufacturer
Thin Film Technology Corp.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2512 50PPM 0.022 OHM 1.0% 2.
Manufacturer :
Thin Film Technology Corp.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
22 mOhms
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Power (Watts) :
2W
Number of Terminations :
2
Series :
D1MPA
Ratings :
Failure Rate :
Composition :
Metal Element
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)
Thin Film Technology Corp. D1MPAB2512QR022FA-T4
D1MPA Series, Metal Element, 22 mOhms, 2W, ±1%, -55°C ~ 170°C