D151J29SL0L6TJ5R
Mfr.Part #
D151J29SL0L6TJ5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 500V SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
D
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient :
SL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Published :
Lead Pitch :
5.0038mm
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Lead/Base Style :
Kinked
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
150pF
Package / Case :
Radial, Disc
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Termination :
Radial
Datasheets
D151J29SL0L6TJ5R
Vishay D151J29SL0L6TJ5R
D 150pF 500V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.295Dia 7.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc