D151G33U2JH6TL2R
Mfr.Part #
D151G33U2JH6TL2R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 100V U2J RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
2.5mm
Temperature Coefficient :
U2J
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Published :
Lead Pitch :
2.4892mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
HTS Code :
Length :
8.5mm
Temperature Characteristics Code :
U2J
Termination :
Radial
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Radial, Disc
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, 14 INCH
Terminal Shape :
Wire
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Width :
3.5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Height :
8.5mm