D122K25Y5PL6TJ5R
Mfr.Part #
D122K25Y5PL6TJ5R
Description
CAP CER 1200PF 500V Y5P RADIAL
Capacitance :
1200pF
Min Operating Temperature :
-30°C
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
Y5P B
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
D122K25Y5PL6TJ5R
Vishay D122K25Y5PL6TJ5R
D 1200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.256Dia 6.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc