D122K20Y5PH65J5R
Mfr.Part #
D122K20Y5PH65J5R
Description
CAP CER 1200PF 100V Y5P RADIAL
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-30°C
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1200pF
Temperature Coefficient :
Y5P B
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Datasheets
D122K20Y5PH65J5R
Vishay D122K20Y5PH65J5R
D 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc