CY37064P44-125AXC
Mfr.Part #
CY37064P44-125AXC
Package / Case
44-LQFP
Description
IC CPLD 64MC 10NS 44LQFP
REACH SVHC :
No SVHC
Published :
Number of Gates :
Propagation Delay :
10 ns
Number of Macro Cells :
64
Packaging :
Tray
Terminal Form :
Gull wing
Base Part Number :
CY37064
Memory Type :
EEPROM
Contact Plating :
Gold, Tin
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Supply - Internal :
4.75V~5.25V
Number of Dedicated Inputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
Number of Terminations :
44
Pin Count :
44
Max Supply Voltage :
5.25V
Speed Grade :
125
Radiation Hardening :
No
Number of I/O :
37
Mount :
Surface Mount
Number of Logic Blocks (LABs) :
4
Min Supply Voltage :
4.75V
Package / Case :
44-LQFP
Turn On Delay Time :
10 ns
Length :
10mm
Frequency :
125MHz
Series :
Ultra37000™
Number of Pins :
Terminal Pitch :
0.8mm
Programmable Type :
In-System Reprogrammable™ (ISR™) CMOS
Width :
10mm
Terminal Position :
QUAD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
1.6mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Max Supply Current :
10μA
Operating Supply Voltage :
5V
Lead Free :
Lead Free
Output Function :
MACROCELL
Operating Temperature :
0°C~70°C TA