CY37032P44-154JI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CY37032P44-154JI
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
44-LCC (J-Lead)
Datasheet
Download
Description
EE PLD, 7.5NS, 32-CELL PQCC44
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Supplier Device Package :
44-PLCC (16.61x16.61)
Delay Time tpd(1) Max :
7.5 ns
Number of I/O :
37
Mount :
Surface Mount
Product Status :
Active
Number of Logic Blocks (LABs) :
2
Series :
Voltage Supply - Internal :
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Programmable Type :
In-System Reprogrammable™ (ISR™) CMOS
Propagation Delay :
7.5 ns
RoHS :
Compliant
Max Operating Temperature :
85 °C
Min Supply Voltage :
4.5 V
Frequency :
154 MHz
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Min Operating Temperature :
-40 °C
Max Supply Voltage :
5.5 V
Memory Type :
EEPROM
Operating Supply Voltage :
5 V